Škoda Felicia FUN (typ 797)
Výroba vozu Škoda Pickup byla zahájena v srpnu 1995 v Kvasinách. Tento dvoumístný lehký užitkový automobil na bázi vozu Škoda Felicia nabídl ložnou plochu 2015 cm2 a vyšší užitečnou hmotnost (605 kg), a to díky zesílené zadní nápravě a podlahové plošiny v oblasti prahů.
Model Felicia FUN lze nejlépe charakterizovat jako auto pro volný čas. Dvoumístný vůz s otevřenou korbou bylo možné v případě potřeby, vyklopením a posunutím zadní stěny kabiny, přeměnit na čtyřmístný, přičemž dvojice na zadním sedadle měla kolem sebe zcela otevřený prostor jako v kabrioletu. Vozidlo mělo laminátovou nástavbu za kabinou, převleky nárazníků, lemy prahů a prahy lakované jiným odstínem, než hlavní část karoserie. Interier byl čalouněný žlutou látkou s motivem žabáka s korunkou (který byl použit i limitované sérii Škoda Felicia Color Line) nebo kombinací látky se žloutou kůží, která obepínala volant i řadící páku. Výplně dveří byly podle stupně výbavy buď látkové, opět se žlutou látkou s motivem žabáka nebo kožené v šedo žluté kombinaci.
Z hlediska výbavy motory mohla být FUN vybavena buď klasickou jednotkou 1.3 MPI (50kW), dieselem 1.9 (47kW) nebo nejčastěji 1.6 (55kW), která udělovala vozidlu, o pohotovostní hmotnosti 1080 kg, maximální rychlost 163 km/h, přičemž zrychlení na stovku zvládlo za 12,5 s.
Model Felica FUN byl zhotoven nejprve jako prototyp firmou Air Design z Mnichova Hradiště v roce 1996 a od roku 1997 se začal sériově vyrábět. Klasických Felicií Pickup se vyrobilo celkem 128 581 kusů a z toho 4016 (nebo 3992 - dle jiného zdroje) Felicií FUN, přičemž ještě z toho bylo 612 kusů bylo zhotoveno s pravostranným řízením.
Samotná výroba byla však trochu komplikovaná. Surové karoserie se svařovaly v závodě Kvasiny, které se následně převážely do hlavního závodu v Mladé Boleslavi, kde prošly lakovnou. Po nalakování se opět převážely do dalšího závodu, tentokrát ve Vrchlabí, kde na lince spolu s běžnými Feliciemi a Octáviemi probíhala konečná montáž. Plastové části karoserie, zadní výklopnou stěnu a lavici vyráběla pro škodovku firma Peter GFK Kocbeře.
V prvním roce výroby v Kvasinách vyrobyli 558 karosérií, poslední byla zhotovena v srpnu 2000. Celkem bylo v Kvasinách vyrobeno 4040 (dle záznamů v Kasinách) karoserií Felicia Fun.
Felicia FUN mohla být vybavena v tu dobu nejlepšími prvky výbavy, které se nabízely pro klasické felicie. Šlo např. o dva airbagy, kožené čalounění, autorádio (Blaupunkt ve žluté barvě, ladící s interierem), posilovač řízení, centrální zamykání, el. ovládání zrcátek a bočních oken nebo protiblokovací systém ABS.
K Felicii FUN bylo možno dále dokoupit několik zajímavých doplňků. Pevnou laminátovou nástavbu na rorbu s bočními okny vyvinula a také vyráběla firma Air Design. Vozidlo bylo možné dovybavit i skládací střechou nad zadní sedadla, jejíž vývoj a následně i výrobu Škoda zadala firmě MTX, která měla se skládacími střechami zkušenosti při výrobě kabrioletů.
Výbavě a určité exkluzivitě odpovídala také cena. Cena základní Škody Felicie v roce 1998 byla 214 900 Kč, přičemž Felicia FUN LX 1.6 MPI stála 340 900 Kč. Pro srovnání, jediné kabrio vyráběné malosériově v té době, Felicia MTX Cabrio 1.6 MPI, stálo v roce 1997 504 900 Kč.
Vzhledem k tomu, že bylo vozidlo koncipováno předeším pro volný čas (a vzhledem k ceně), bylo o něj zájem zejména na zahraničních trzích (Angie, Německo).
V současné době jde o vyhledávané vozidlo se statusem budoucího zajímavého veterána, pěkných kusů již na trhu moc není, přičemž většina se do ČR vrací právě ze zahraničí.