Převodné ústrojí tvoří spolu s motorem kompaktní hnací jednotku. Jednokotoučová suchá kapalinou ovládaná spojka o průměru 190 mm s talířovou pružinou má obložení Ferrodo VG 96. Čtyřstupňová plně synchronizovaná převodovka s řadící pákou na středním tunelu; převodové stupně 3,083-1,9 -1,41 - 1,16 - Z 3,27 jsou u lIl. a IV. "pomalejší" než u převodovky Š 120 S Rallye, která posloužila za základ při vývoji. Stálý převod zadní nápravy je 4,44:1. Diferenciál se zvýšenou, předem stavitelnou svorností, vlastní škodovácké konstrukce. Hnací hřídele kol se stejnoběžnými klouby Löbro.
Podvozek je bezrámové konstrukce s nezávislým zavěšením kol. Na přední nápravnici z cestovních vozů škoda jsou zavěšena nová příčná ramena lichoběžníkové nápravy zvětšující rozchod o 100 mm. Odpružení vinutými pružinami, doplněné dvojčinnými teleskopickými tlumiči Koni. Příčný zkrutný stabilizátor. Zadní úhlová náprava je odpružena rovněž vinutými pružinami se souosými tlumiči Koni. Nová konstrukce zadní nápravy pro Š 130 RS umožňuje použití hnacích hřídelů se stejnoběžnými klouby a přesné seřízení geometrie zadních kol.
Provozní brzdy jsou kapalinové, dvouokruhové s posilovačem Girling a obložením Ferrodo, vpředu kotoučové, vzadu bubnové s omezovačem tlaku.
Řízeni šroubem a maticí s bezpečnostním teleskopickým hřídelem volantu.
Pro Rallye Monte Carlo bylo vybráno několik variant obutí na 13" kolech. Rozměry resp. šířky použitých pneumatik se pohybovaly od 155x13" (pro sníh) až do 215/60 x 13" („mokré" Barum Racing OŘ 22). Ty byly montovány na tři druhy litých kol 13" československé výroby o šířce ráfku 4 1/2, 5 1/2 a 7", z nichž poslední jsou s děleným ráfkem.