Články o vozidlech Škoda - Felicia coupe klub cz

Přejít na obsah

Články o vozidlech Škoda

Články

ŠKODA 130 RS
Tento typ vyloženě sportovního vozu představila mladoboleslavská automobilka v roce 1975. Jako první byly postaveny vozy v provedení pro okruhové a vrchařské závodění. Do rallye byly stotřicítky nasazeny až o rok později. Škoda 130 RS byl ve své době nejlepším Československým sportovním automobilem. Po řadě úspěchů na soutěžích se rozhodlo vedení AZNP Mladá Boleslav zúčastnit se s těmito vozy i jedné z nejslavnějších automobilových soutěží světa, Rallye Monte Carlo 1977. "Stotřícítka" však vavříny nesbírala pouze na soutěžích. S vozem okruhové verze zvítězila posádka Horsák-Bobek v divizi l. na velké ceně města Brna cestovních automobilů 1977. Čtěte více.

Kabriolety Škoda - pryč se střechou

V osmdesátých letech se v zahraničí začaly znovu objevovat otevřené vozy Škoda. Vznikaly v malých počtech přestavbami kupé Garde a Rapid zejména v Německu, Rakousku a Velké Británii, později i v tuzemském Metalexu.
Nový trend odstartovala v roce 1983 německá firma Auto Meise z Recklinghausenu, jež se pustila do přestavby Garde na kabriolet 2+2 bez ochranného oblouku. Vůz dlouhý 4,18 m měl vyztužené prahy a podlahu karoserie, příď byla v původním stylu se svislou maskou ozdobenou dvojicí obdélníkových světlometů. Čtěte více.

40. let AZNP KVASINY
JAK ŠLA LÉTA ...
Dříve tu byla pila a cihelna. Dnes jsou zde Automobilové závody Kvasiny, s velkou tradicí, která dnes v roce 1974 slaví jubilejní čtyřicátý rok. Na jeho prahu se na výrobním počítadle objevil též významný výrobní a obchodní údaj: vyrobilo se zde 100 000 automobilů, v posledních letech převážně sportovního typu, s dobrým zvukem doma i ve světě. K dobrému jménu nepřišly Kvasiny snadno. Čtěte více.

FELICIA - BUGATTI - DOBOVÝ TUNNING

Felicia na podvozku Bugatti 40 - zajímavá přestavba z roku 1967. Čtěte více.

BANHAM SPYDER 130 - ŠKODA 130

Vozidlo Banham Spyder 130 bylo vyráběno na přelomu 20. a 21. století anglickou společností BANHAM (Paul Banham Conversion Limited), kterou později v roce 2004 převzala další anglická společnost Rally Sport Replicas, která ve výrobě vozidla pokračovala. Vzledem k tomu, že vozy byly dodávány jak sestavené, tak i jako stavebnice, lze se setkat s mnoha verzemi, jimž jejich stavitelé při stavbě vtiskli jistou dávku originality. Pro dostavbu se používali různé součásti dalších vozů a proto se můžeme setkat u vzhledově stejných vozů např. s jinými palubními přístroji nebo přepínači pod volantem, zrcátky, čelními skly, ochrannými rámy apod. Čtěte více.

ŠKODA FELICIA FUN - POSLEDNÍ SÉRIOVÝ POLO-KABRILOLET

Škoda Felicia FUN je pravděpodobně zatím posledním sériovým vozidlem s (částečně) otevřenou střechou, které vyrobila samotná automobilka. Přechozím otevřeným sériovým vozidlem, které vyjelo z bran automobilky, byla Škoda Felicia ze šedesátých let dvacátého století. Po skončení její výroby se na trhu dlouhou dobu nenecházelo podobné vozidlo. Čtěte více.

Poslední aktualizace:

TOPlist
Návrat na obsah